Računarski fakultet na Zagajičkim brdima

Lepote Zagajičkih brda privukla su radoznali tim Računarskog fakulteta. Ovoga puta, tim nisu činili studenti već zaposleni na Računarskom fakultetu, a zadatak koji je ovaj tim imao pred sobom je da prepešači 13 km dugu stazu. Ekipi Računarskog fakulteta ova ruta nije teško pala, jer su Zagajička brda kao deo Deliblatske peščare, izuzetne lepote, a zbog konfiguracije terena smatraju se prirodnim fenomenom.

image059.jpg        image096.jpg

Veliki broj brda visine 200-300 metara, jasno zaobljenih i međusobno odvojenih, ostavljaju utisak bajkovitog predela. Pešačka kolona bila je duga, raznolika, nasmejana, zadihana i odlučna da pređe preko „čarobnih“ brda. Pošto to, ispostavilo se, nije bio ni malo lak zadatak, odmor je svima prijao.

image073.jpg

image039.jpg

Okupani aprilskim suncem, pešaci namernici nastavili su svoj put do cilja: male autentične konobe „Staro sidro“ u seocetu Stara Palanka, na obali Dunava. Nakon ručka i malo dužeg odmora, neumorni tim Računarskog fakulteta u Beogradu, nastavlja svoju avanturu nešto mirnijim tempom, šetnjom 2 km dugom stazom, obalom Dunava. Stara Palanka jedinstvena je po tome što, od nje do sela Ram, aktivno saobraća jedina preostala skela na celom toku Dunava. Laganim koracima stižu do ušća reke Nere u Dunav i tačno na vreme da uživaju u bakarnom zalasku Sunca, kojim se završio ovaj uzbudljivi, pešački izlet.

image106.jpg                  image079.jpg

5321-racunarski-fakultet-na-zagaickim-brdima