Ученици Школе за дизајн на Рачунарском факултету

Почетком марта Рачунарски факултет у Београду угостио је ученике Школе за дизајн. Током пет дана ученици су имали прилике да слушају семинаре из области графичког дизајна које су држали професори Рачунарског факултета са смера Рачунарски дизајн и предавачи ЦЕТ школског центра.

Тема семинара била је Дизајн графичких медија : Увод у интердисциплинарне студије дизајна. Полазници семинара учili су како да креирају фотографије и илустрације на бази цртежа и типографије и да праве сопствене радове користећи софтвере за графичку обраду и компоновање сликовног и текстуалног материјала који су релевантни за упис студија дизајна. Циљ семинара је да се, кроз практичну и теоријску наставу којој су доминантне теме из домена фотографије, типографије и илустрације, ученици упознају са стандардима академских студија дизајна.

5275-ucenici-skole-za-dizajn-na-racunarskom-fakultetu