Učenici Škole za dizajn na Računarskom fakultetu

Početkom marta Računarski fakultet u Beogradu ugostio je učenike Škole za dizajn. Tokom pet dana učenici su imali prilike da slušaju seminare iz oblasti grafičkog dizajna koje su držali profesori Računarskog fakulteta sa smera Računarski dizajn i predavači CET školskog centra.

Tema seminara bila je Dizajn grafičkih medija : Uvod u interdisciplinarne studije dizajna. Polaznici seminara učili su kako da kreiraju fotografije i ilustracije na bazi crteža i tipografije i da prave sopstvene radove koristeći softvere za grafičku obradu i komponovanje slikovnog i tekstualnog materijala koji su relevantni za upis studija dizajna. Cilj seminara je da se, kroz praktičnu i teorijsku nastavu kojoj su dominantne teme iz domena fotografije, tipografije i ilustracije, učenici upoznaju sa standardima akademskih studija dizajna.

5275-ucenici-skole-za-dizajn-na-racunarskom-fakultetu