Godinu dana održavanja onlajn nastave na RAF-u u brojevima

U periodu od marta 2020. godine do marta 2021. godine nastava na Računarskom fakultetu održavala se uglavnom onlajn. Za ovih dvanaest meseci, sem u vreme vanrednog stanja kada je bila isključivo onlajn, nastava se izvodila po hibridnom modelu koji sadrži tri mogućnosti praćenja nastave:
1. Nastava na fakultetu po želji studenata. To znači da su naši studenti, za razliku od prakse na drugim fakultetima, mogli da slušaju nastavu u prostorijama fakulteta.
2. Onlajn praćenje nastave.
3. Naknadno praćenje nastave putem snimaka iz video arhive gde se nalaze svi održani časovi.
U proteklih godinu dana bilo je 229357 online pohađanja časova. Od toga 217774 pohađanja bilo je iz Srbije dok su ostala pohađanja bila iz Crne Gore, Republike Srpske, zatim iz Hrvatske, Nemačke, SAD-a.
Najveća posećenost, odnosno najviše propraćenih časova 36944 je bilo u oktobru što se podudara sa početkom školske godine na RAF-u. U novembru dolazi do pada posećenosti na 28674, da bi u decembru, kada je i kraj semestra, porastao na 33223.
Učešće profesora i studenata u onlajn nastavi u minutama je 14599073.
Učionica sa najvećom posećenošću onlajn nastave u minutama imala je 1389925 minuta.
Broj održanih onlajn časova je 23018. Mesec sa najvećim brojem održanih časova bio je decembar sa 3225 časova.
Onlajn praćenje nastave je bilo moguće zahvaljujući platformi koja je napravljena na Računarskom fakultetu, a koja je ustupljena i Računarskoj gimnaziji. Zbog toga se svi ovi brojevi odnose na online nastavu koja se izvodila na Računarskom fakultetu i u Računarskoj gimnaziji u proteklih godinu dana, odnosno u periodu od marta 2020. godine do marta 2021. godine.
 Operativni_sistemi_sa_kojih_su_se_studenti_uključivali_u_nastavu_po_broju_uključivanja.pngDrzave_odakle_su_se_studenti_uključivali_na_nastavu_ne_računajući_Srbiju.png
Operativni sistemi sa kojih su se studenti uključivali u nastavu,                      Države iz kojih su se studenti uključivali u nastavu,
                    po broju uključivanja.                                                                                            izuzev Srbije.

Uključivanje_studenata_u_onlajn_nastavu_2020.png
                                                        Uključivanje studenata u onlajn nastavu u 2020. godini