Завршен је онлајн семинар „RAF IT days 2021“

Завршен је овогодишњи IT семинар за средњошколце у организацији Рачунарског факултета – RAF IT days 2021, који је одржан по други пут онлајн.
На семинару је учествовало 30 средњошколаца који су предавања пратили путем онлајн платформе Zoom и на тај начин имали могућност да директно комуницирају са предавачима.
Полазници семинара током четири дана пратили су предавања на актуелне теме из области информационих и комуникационих технологија – сазнали су више о фриленсингу, о примени вештачке интелигенције у игрању игара, затим о DevOps-у, о историјату и примени роботике, о визуелном приказу звука и многим другим занимљивим темама. Осим предавања, учесници су могли да приступе и онлајн радионицама „C програмирање на порталу Петља“ и „Дизајн корисничког интерфејса и развој интерактивних прототипова“ .
Поред наставног кадра са Рачунарског факултета, на семинару је гостовали и представници компанија Nordeus (Дејан Пектер) и Videobolt (Немања Величковић).

6265-zavrsen-je-onlajn-seminar-xa-raf-it-days-2021-xa