Završen je onlajn seminar „RAF IT days 2021“

Završen je ovogodišnji IT seminar za srednjoškolce u organizaciji Računarskog fakulteta – RAF IT days 2021, koji je održan po drugi put onlajn.
Na seminaru je učestvovalo 30 srednjoškolaca koji su predavanja pratili putem onlajn platforme Zoom i na taj način imali mogućnost da direktno komuniciraju sa predavačima.
Polaznici seminara tokom četiri dana pratili su predavanja na aktuelne teme iz oblasti informacionih i komunikacionih tehnologija – saznali su više o frilensingu, o primeni veštačke inteligencije u igranju igara, zatim o DevOps-u, o istorijatu i primeni robotike, o vizuelnom prikazu zvuka i mnogim drugim zanimljivim temama. Osim predavanja, učesnici su mogli da pristupe i onlajn radionicama „C programiranje na portalu Petlja“ i „Dizajn korisničkog interfejsa i razvoj interaktivnih prototipova“ .
Pored nastavnog kadra sa Računarskog fakulteta, na seminaru je gostovali i predstavnici kompanija Nordeus (Dejan Pekter) i Videobolt (Nemanja Veličković).

6265-zavrsen-je-onlajn-seminar-xa-raf-it-days-2021-xa