На РАФ-у одржане две радионице дизајна за средњошколце

Радионица дизајна за средњошколце под називом Дизајн као вишемедијска уметност одржана је за две групе ученика током прва два викенда фебуара. Радионицу дизајна организовала је Катедра за мултимедијални дизајн Рачунарског факултета. Радионицу је водио уметнички сарадник Катедре за мултимедијални дизајн Александар Котурановић, дипломирани дизајнер.

Ученици трећег и четвртог разреда средњих школа су се током два дана упознали са стандардима академских студија мултимедијалног дизајна. Бавили су се илустрацијом, анимацијом и дизајна. Ученици су имали прилику да креирају илустрације, те да коришћењем софтвера за анимацију и аудио материјала креирају радове релевантне за упис студија дизајна. Користили су софтвере за обликовање графике, као и аудио продукцију.

Фотографије са радионица можете видети овде.