Na RAF-u održane dve radionice dizajna za srednjoškolce

Radionica dizajna za srednjoškolce pod nazivom Dizajn kao višemedijska umetnost održana je za dve grupe učenika tokom prva dva vikenda febuara. Radionicu dizajna organizovala je Katedra za multimedijalni dizajn Računarskog fakulteta. Radionicu je vodio umetnički saradnik Katedre za multimedijalni dizajn Aleksandar Koturanović, diplomirani dizajner.

Učenici trećeg i četvrtog razreda srednjih škola su se tokom dva dana upoznali sa standardima akademskih studija multimedijalnog dizajna. Bavili su se ilustracijom, animacijom i dizajna. Učenici su imali priliku da kreiraju ilustracije, te da korišćenjem softvera za animaciju i audio materijala kreiraju radove relevantne za upis studija dizajna. Koristili su softvere za oblikovanje grafike, kao i audio produkciju.

Fotografije sa radionica možete videti ovde.