Održan seminar za srednjoškolce RAF IT Days 2023

IT seminar RAF IT Days 2023 za učenike srednjih škola održan je na Računarskom fakultetu od 31. marta do 3. aprila. Dugogodišnja tradicija Računarskog fakulteta nastavljena je i ove godine seminarom RAF IT Days koji je okupio oko 50 srednjoškolaca iz cele Srbije. Tokom četiri dana seminara učenici gimnazija i srednjih stručnih škola imala su priliku da prate 11 predavanja iz oblasti informacionih tehnologija, pohađaju dve radionice i posete kompaniju Nordeus i Muzej Nikole Tesle.

Pored profesora Računarskog fakulteta, srednjoškolcima su svoja IT iskustva i znanja preneli predstavnici kompanija Decenter, Nordeus, TX Services, Trapesys, Levi9 i Insightful. Među predstavnicima kompanija bilo je i bivših studenata Računarskog fakulteta koji su srednjoškolcima preneli svoja sećanja na studentske dane na RAF-u. Učesnicima seminara posebno se dopala poseta kompaniji Nordeus gde su nakon predavanja obišli prostorije i upoznali se sa radom kompanije, a ostatak posete proveli u delu za zabavu.

Fotografije sa seminara RAF IT Days 2023 možete pogledati ovde.

Računarski fakultet za zahvaljuje svim predavačima i učesnicima seminara RAF IT Days 2023!