РАФ оствaрио сарадњу са америчком компанијом Alpha Vantage

Америчка компанија Alpha Vantage и Рачунарски факултет остварили су сарадњу у виду приступа платформи са берзанским подацима у академске сврхе. Alpha Vantage обезбеђује податке о финансијским тржиштима, а студенти РАФ-а и наставно особље имаће приступ њиховој платформи за потребе наставе и истраживања.

Компанија Alpha Vantage има праксу да обезбеђује образовне API кључеве за академске инситуције и тиме оснажује глобалну академску заједницу.

Студенти 4. године Рачунарских наука на предмету Софтверско инжењерство имаће прилику да користе актуелне берзанске податке које им је обезбедила компанија Alpha Vantage и тиме знатно допринесу својим факултетским пројектима. Овакав вид сарадње је веома важан за Рачунарски факултет јер студентима пружа контакт са реалним подацима, над којима је могуће радити софистицирана финансијска истраживања, као и могућности за академски рад и истраживања.