RAF ostvario saradnju sa američkom kompanijom Alpha Vantage

Američka kompanija Alpha Vantage i Računarski fakultet ostvarili su saradnju u vidu pristupa platformi sa berzanskim podacima u akademske svrhe. Alpha Vantage obezbeđuje podatke o finansijskim tržištima, a studenti RAF-a i nastavno osoblje imaće pristup njihovoj platformi za potrebe nastave i istraživanja.

Kompanija Alpha Vantage ima praksu da obezbeđuje obrazovne API ključeve za akademske insitucije i time osnažuje globalnu akademsku zajednicu.

Studenti 4. godine Računarskih nauka na predmetu Softversko inženjerstvo imaće priliku da koriste aktuelne berzanske podatke koje im je obezbedila kompanija Alpha Vantage i time znatno doprinesu svojim fakultetskim projektima. Ovakav vid saradnje je veoma važan za Računarski fakultet jer studentima pruža kontakt sa realnim podacima, nad kojima je moguće raditi sofisticirana finansijska istraživanja, kao i mogućnosti za akademski rad i istraživanja.