На РАФ-у одржане радионице дизајна за средњошколце

На Катедри за мултимедијални дизајн Рачунарског факултета одржана су два циклуса радионице дизајна „Дизајн као вишемедијска уметност“ за средњошколце. Радионице су одржане током последњег викенда фебруара и првог викенда марта, а окупиле су ученике трећег и четвртог разреда средње школе. Средњошколци су показали велико интересовање и таленат у области илустрације, анимације и дизајна са којима су се упознали кроз практичну и теоријску наставу према стандардима академских студија мултимедијалног дизајна. Радионице је водио уметнички сарадник Катедре за мултимедијални дизајн дипломирани дизајнер Александар Котурановић.

Ученици су се упознали са дизајном кроз анализе и поређења релевантних примера, те критике и коректуре њихових радова. Полазници радионице су креирали своје илустрације, а коришћењем софтвера за анимацију и аудио материјала креирали су радове релевантне за упис студија дизајна.

Фотографије са радионице можете погледати у Галерији.