Na RAF-u održane radionice dizajna za srednjoškolce

Na Katedri za multimedijalni dizajn Računarskog fakulteta održana su dva ciklusa radionice dizajna „Dizajn kao višemedijska umetnost“ za srednjoškolce. Radionice su održane tokom poslednjeg vikenda februara i prvog vikenda marta, a okupile su učenike trećeg i četvrtog razreda srednje škole. Srednjoškolci su pokazali veliko interesovanje i talenat u oblasti ilustracije, animacije i dizajna sa kojima su se upoznali kroz praktičnu i teorijsku nastavu prema standardima akademskih studija multimedijalnog dizajna. Radionice je vodio umetnički saradnik Katedre za multimedijalni dizajn diplomirani dizajner Aleksandar Koturanović.

Učenici su se upoznali sa dizajnom kroz analize i poređenja relevantnih primera, te kritike i korekture njihovih radova. Polaznici radionice su kreirali svoje ilustracije, a korišćenjem softvera za animaciju i audio materijala kreirali su radove relevantne za upis studija dizajna.

Fotografije sa radionice možete pogledati u Galeriji.