Додељени сертификати полазницима кратког програма Master in Computational Finance

На Рачунарском факултету у четвртак, 9. јуна одржана је додела сертификата првој групи полазника који су успешно похађали кратки програм Master in Computational Finance (MCF). Укупно петнаест полазника чинило је прву генерацију која је пратила овај иновативни програм који представља спој финансија и рачунарства. MCF је јединствени програм у нашој земљи, док је у свету област којом се бави веома актуелна и примењива. Руководилац програма је проф. др Бранко Урошевић.

Мастер академски програм Master in Computational Finance је акредитован од стране Комисије за акредитацију и проверу квалитета Националног савета за високо образовање. На MCF-у образују се студенти за различите врсте послова који садрже рад са структурираним и неструктурираним финансијским подацима. Студијски програм се бави рачунарским и алгоритамским аспектима проблема који се примењују на реална пословна окружења. Студенти се припремају за послове у Србији и на међународном тржишту рада, пре свега у области дигиталне економије и финансија, као и у фирмама које се баве финансијском технологијом.

Прву генерацију полазника кратког програма Master in Computational Finance (MCF) који су добили сертификате чине:

• Никола Жабић
  • Никола Векарић
  • Марина Перошевић
  • Никола Кривачевић
  • Александар Милинковић
  • Петар Лукић
  • Никола Новаковић
  • Јелена Тепачевић
  • Јована Љутовац
  • Марко Матовић
  • Тодор Михајловић
  • Лука Милутиновић
  • Богдан Бакарец
  • Стефан Антић
  • Стефан Црнојевић

Фотографије са доделе доступне су у галерији.