Dodeljeni sertifikati polaznicima kratkog programa Master in Computational Finance

Na Računarskom fakultetu u četvrtak, 9. juna održana je dodela sertifikata prvoj grupi polaznika koji su uspešno pohađali kratki program Master in Computational Finance (MCF). Ukupno petnaest polaznika činilo je prvu generaciju koja je pratila ovaj inovativni program koji predstavlja spoj finansija i računarstva. MCF je jedinstveni program u našoj zemlji, dok je u svetu oblast kojom se bavi veoma aktuelna i primenjiva. Rukovodilac programa je prof. dr Branko Urošević.

Master akademski program Master in Computational Finance je akreditovan od strane Komisije za akreditaciju i proveru kvaliteta Nacionalnog saveta za visoko obrazovanje. Na MCF-u obrazuju se studenti za različite vrste poslova koji sadrže rad sa strukturiranim i nestrukturiranim finansijskim podacima. Studijski program se bavi računarskim i algoritamskim aspektima problema koji se primenjuju na realna poslovna okruženja. Studenti se pripremaju za poslove u Srbiji i na međunarodnom tržištu rada, pre svega u oblasti digitalne ekonomije i finansija, kao i u firmama koje se bave finansijskom tehnologijom.

Prvu generaciju polaznika kratkog programa Master in Computational Finance (MCF) koji su dobili sertifikate čine:

• Nikola Žabić
  • Nikola Vekarić
  • Marina Perošević
  • Nikola Krivačević
  • Aleksandar Milinković
  • Petar Lukić
  • Nikola Novaković
  • Jelena Tepačević
  • Jovana Ljutovac
  • Marko Matović
  • Todor Mihajlović
  • Luka Milutinović
  • Bogdan Bakarec
  • Stefan Antić
  • Stefan Crnojević

Fotografije sa dodele dostupne su u galeriji.